Çelik konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Fabrikalar

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Mimari Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon Depolar

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Çelik Konstrüksiyon Fabrikalar

Kuşcu Metal Çelik Yapı

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Çelik Konstrüksiyon Platformlar

Çelik Konstrüksiyon Kuleler

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Hafif Çelik Konstrüksiyon

Prefabrik Çelik Konstrüksiyon

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

alternatif ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanılırlık gücü, daha elastiki yapısı ve süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru çelik konstrüksiyon yapı malzemesidir.

Çelik konstrüksiyon  yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

Çelik konstrüksiyon  yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar.

Çelik konstrüksiyon Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkan sağlanmaktadır.

İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zahiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapının uygulaması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenilirlik ve dayanılırlık en yüksek seviyede tutulur.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Fiyatları

Çelik Fabrika ve Çelik Depo Fiyatları Projeye göre değişkenlikler göstermektedir. bunun için bizimle iletişime geçin İLETİŞİM

ÇELİK KONSTRÜKSİYON Kullanım Alanları

Ağır çelik konstrüksiyon  ve hafif çelik konstrüksiyon yapı türleri bulunur. Ağır çelik konstrüksiyon  yapılar fabrika gibi alanlarda kullanılırken prefabrik depo alanlarında hafif çelik konstrüksiyon  yapılar kullanılır. Uçak hangarları, sanayi alanları, atölye, depo, hangar . Fabrika ve tesisler olmak üzere geniş kullanım alanına sahip olan bu yapılar apartman, rezidans ya da iş yerleri gibi binalar için tasarlanabilir. Ayrıca prizmatik yapı sistemine göre farklı yerlerde de kullanılabilir. Üç boyutlu çizimler ve statik hesaplamalar ile her binaya uygun şekilde hesaplanan ölçülerde üretim yapılır. Statik yapısı ile en şiddetli depremlerde bile binanın temel yapısının bozulmasını önler. Can ve mal kaybının yaşanmasını engelleyen bu yapı işlerinden çok uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Çeşitleri

Civatalı Çelik Konstrüksiyon
Çelik imalatçıları bitmiş ve boyalı çelik bileşenler ürettiklerinde meydana gelir; bunlar daha sonra sahaya gönderilir ve yerine vidalanır. İmalatın büyük kısmı doğru makine, aydınlatma ve çalışma koşulları ile atölyelerde yapılabileceğinden, bu çelik konstrüksiyonun tercih edilen yöntemidir. Bileşenlerin boyutu, genellikle normal kamyonlar için maksimum 6m (20ft) veya uzun römorklar için 12m (40ft) olmak üzere, sevk edildikleri kamyon veya römorkun boyutuna göre belirlenir. Sahada yapılacak tek iş, çelik elemanları yerine (vinçli) kaldırmak ve civatalamak olduğundan, sahadaki çalışma çok hızlıdır. Ön üretimli yapılar bir şirket tarafından sahibine tasarlanmış, imal edilmiş, sevk edilmiş ve inşa edilmiş civatalı çelik konstrüksiyon örneğidir.

Hafif Çelik Yapı

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde konut ve küçük binalar için yaygın olan bir yapı türüdür. Ahşap çerçeveli konstrüksiyona benzer, ancak ahşap yerine iki katlı hafif çelik elemanların kullanılması dışında. Hafif çelik , C-kesitleri veya Z-kesitleri oluşturmak için şekle bükülmüş ince (1-3mm) çelik sac şeklindeki çeliktir.

Konvansiyonel Çelik İmalatı

çelik imalatçı ekiplerinin, çelik parçalarını doğru uzunluklarla kestikleri ve daha sonra nihai yapıyı yapmak için onlara kaynak yaptığı zamandır. Bu, daha iyi çalışma koşulları sağlamak ve zamanı azaltmak için tamamen emek yoğun olan veya kısmen bir atölyede yapılabilir.

Çelik konstrüksiyon
En önemli malzemesi çelik olan genellikle de inşaat sektöründe kullanılan yapılardır. Yapılardaki taşıyıcı sistemlerde kullanılan çelik konstrüksiyon donanımları, deprem gibi doğal afetlere dayanıklı yapı üretimini sağlar. Özellikle deprem fay hatlarının bulunduğu bölgelerde tercih edilir.Çelik konstrüksiyonun diğer önemli özellikleri esneklik ve çatlama olmadan bükülebilir olmasıdır. Çelik konstrüksiyon yapılar olası deprem ve şiddetli rüzgarlarda itildiğinde esneyebilir. Böylesi şiddetli bir güçle karşılaştığında cam gibi çatlamayıp şekilce bükülebilir. Böylece o bölgedeki kişilere deprem anında kaçmaları için olanak sağlar.

Çelik konstrüksiyon imalat-montaj hizmetleri, yapı sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Konvansiyonel veya geleneksel yapı projelerinde uygulanabilir. Kaliteli çelik malzemeler kullanılarak tasarlanan özel projelerle güçlü, dayanıklı ve uzun ömürlü yapılar elde edilir.

Yüksek ve geniş açıklıklı yapılardır. Uzun ömürlü ve oldukça sağlam olan bu çelik konstrüksiyon yapılar, kolay monte edilebilir. Projelere özel olarak tasarlanabilen çelik sistemler, üstün mekanik ve statik yeteneklere sahiptir. Güvenli ve diğer sistemlere nispeten ekonomik yapılardır. Son yıllarda yaygın olarak tercih edilen çelik konstrüksiyon sistemleri, bu alanda faaliyet gösteren çelik konstrüksiyon firmaları farklı özellik ve çeşitlikte konstrüksiyon sistemi tasarlayıp üretmeye teşvik etmiştir.

Çelik konstrüksiyon uygulamalarında malzeme olarak çelik kullanıldığı için inşaat yapımında çok uygun maliyetlidir. Çeliği almak ucuz olmasa bile daha uzun süreli kullanımda malzemenin sağladığı faydalar bu durumu fazlasıyla tolere etmektedir.

İşte çeliklerin maliyet etkinliğini oluşturan bazı nedenlerin bir listesi:

Çelik yangına dayanıklı olduğu için daha az yangın riski vardır.
Bakımı kolaydır.
Çeliğin kalitesi öngörülebilir ve güvenilirdir.
Çeliğin bilgisayar üzerinden modellenmesi, bileşenlerin başlangıçta hatasız olarak üretilmesini sağlar ve yeniden çalışmayı ortadan kaldırmazsa en aza indirir.
Çelik yapılı binalar genellikle daha hafiftir ve çelik yapısal olarak verimli olduğundan daha küçük temellere sahiptir.
Çelik konstrüksiyon, betonarme yapılarda kullanılan malzemelere kıyasla, inşaat alanlarında daha az gürültü, toz ve atık oluşturur.
Çelik yapılar daha az eleman ile daha hızlı kurulum sağlanabilir, böylelikle işçilik ve ekipman kiralamada avantaj sağlar.

Çelik mesnet imalatı,
Çelik ızgara imalatı,
Çelik kapak imalatı,
Çelik platform imalatı,
Kedi yolları imalatı,
Çelik perde ve destek hizmetleri
Tünel iksa sistemleri hizmetleri,
Strut imalatı ve montajı,
Taşıyıcı sistem hizmetleri,
Çelik konstrüksiyon imalatı,
Çelik konstrüksiyon hangar tasarımı,
Çelik konsol imalat ve montajı,
Yürüme platformu imalat ve montajıdır.
Yukarıda sayılan başlıklarda imalat, montaj ve demontaj hizmetlerimiz vardır. Ayrıca, projeye özel hafif çelik konstrüksiyon ve ağır çelik konstrüksiyon kesim ve kaynak işlemleri yapılabilmektedir! Çelik konstrüksiyon üretim ve montajı ile ilgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak projelere özel sistemler geliştirmekteyiz. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunları çerçevesinde sertifikalandırılmış personelimizle hizmet vermekteyiz. Mesleki yeterlilik gereklerini yerine getiren uzman kadromuz ve envanterimizdeki standartlara uygun araç ve ekipmanlarımızla her türlü projeye özel çelik konstrüksiyon imalat ve montajı yapmaktayız.